گذشته حوادث اورژانس اخبار حوادث

گذشته: حوادث اورژانس اخبار حوادث

روز پنج شنبه بعضی صرافی ها با راه اندازی اطلاعیه ای خبر از مشروط شدن فروش دلار دادند. براساس این اطلاعیه، صرافی های مذکور اعلام کردند از این بعد دریافت دلار من

فروش دلار مشروط شد

فروش دلار مشروط شد

عبارات مهم : بازار

روز پنج شنبه بعضی صرافی ها با راه اندازی اطلاعیه ای خبر از مشروط شدن فروش دلار دادند. براساس این اطلاعیه، صرافی های مذکور اعلام کردند از این بعد دریافت دلار منوط به احراز ۶ شرط هست. داشتن کارت ملی، پاسپورت، ویزا، بلیت و عوارض خروج از کشور ۵ شرط ابتدایی بودند که به همراه کپی این مدارک جهت دریافت ارز مورد نیاز بود. در کنار اینها، ارز تنها به مسافرانی تعلق می گرفت که از ۳ روز قبل از سفر جهت دریافت ارز مراجعه کنند.

در آخرین روز هفته گذشته، صرافی های منتخب قیمت دلار را کم کردن دادند و تقاضای سکه نیز در بازار پایین آمد. در نتیجه این تحولات، شاخص بازار ارز با کم کردن یک تومانی به قیمت ۴ هزار و ۴۹۷ تومان رسید و سکه تمام بهار آزادی با کم کردن ۲ هزار تومانی روی عدد یک میلیون و ۵۸۸ هزار تومان ایستاد. با وجود افت دو دارایی باارزش در روز آخر، دلار و سکه در هفته گذشته روند افزایشی را تجربه کردند. سکه در هفته ای که گذشت رشد ۲/ ۲ درصدی را به ثبت رساند که بسیار کمتر از زیاد کردن ۴/ ۴ درصدی ۲ هفته قبل بود. به گفته فعالان، بازار سکه در ۲ هفته گذشته جدا از متغیرهای جهانی، تحت تاثیر نزدیک شدن به روز مادر قرار داشت؛ چراکه معامله گران اعتقاد داشتند در آستانه این روز تقاضا جهت خرید سکه اوج می رود؛ در نتیجه با خریدهای خود قیمت را اوج آوردند و در ادامه با ورود تقاضای مصرفی مربوط به روز مادر قیمت بیش از پیش زیاد کردن یافت؛ هر چند که به حد ۲ هفته پیش نرسید.

فروش دلار مشروط شد

در آن سو، در بازار دلار، قیمت این ارز دو هفته متوالی در فاز نزولی قرار داشت؛ با این حال در هفته گذشته به آرامی عوض کردن مسیر داد و با ۳ رشد پیاپی در نهایت توانست رشد هفتگی ۷/ ۰ درصدی را به ثبت برساند. به گفته فعالان، عوض کردن روند دلار حکایت از چرخش سیاست های ارزی در بازار داشت. به نظر می رسد، بازارساز در هفته گذشته ریسک های افت شدید دلار را زیاد در نظر گرفت و تلاش کرد با رشد ملایم قیمت، بازار را آرام تر کند. با این حال، اختلاف قیمت صرافی های منتخب با بازارهای مرزی موجب می شد که هم چنان صف های ارزی شلوغ باشند.

۶ شرط دریافت دلار

روز پنج شنبه بعضی صرافی ها با راه اندازی اطلاعیه ای خبر از مشروط شدن فروش دلار دادند. براساس این اطلاعیه، صرافی های مذکور اعلام کردند از این بعد دریافت دلار من

روز پنج شنبه اتفاق جدیدی در بازار ارز رخ داد و تعدادی از صرافی ها اعلامیه ای را درج کردند که فروش دلار را محدود به مسافران خارج از کشور می کرد. براساس این متن، فروش ارز تنها به افرادی تعلق می گرفت که ۶ شرط را احراز کرده باشند: داشتن کارت ملی، پاسپورت، ویزا، بلیت و عوارض خروج از کشور ۵ شرط ابتدایی بودند که به همراه کپی این مدارک جهت دریافت ارز مورد نیاز بود. ششمین شرط ذکر شده است جهت دریافت دلار این بود که تنها ۳ روز قبل سفر به مسافران تعلق می گرفت؛ سه دسته نیز از دریافت ارز دولتی منع شده است بودند: اول کسانی که زیر ۱۸ سال داشته باشند؛ دوم کسانی که از طریق زمینی سفر می کنند؛ سوم، کسانی که به کشورهایی می روند که نیاز به ویزا ندارند؛ با این حال، اخبار رسیده حاکی از آن است که بخشی از صرافی ها در روز پنج شنبه همچنان به افراد عادی دلار را عرضه می کردند. به عنوان مثال، یکی از متقاضیان بیان کرد که در آخرین روز هفته از یکی از صرافی های منطقه فاطمی تنها با استفاده از کارت ملی هزار دلار دریافت کرده هست. باید دید روز شنبه تمام صرافی ها فروش دلار را منوط به شرط های یاد شده است خواهند کرد یا عرضه ارز به شکل گذشته ادامه پیدا خواهد کرد؟

دنیای اقتصاد

واژه های کلیدی: بازار | دریافت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs